Blog

60 let debat o bezpečnostní politice

Úvod Ve dnech 17. až 19. února 2023 se v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově konal 59. ročník Mnichovské bezpečnostní konference (MSC). Téměř rok po zahájení speciální vojenské operace (SVO) na Ukrajině poskytla MSC 2023 příležitost zhodnotit soudržnost v rámci aliance a politický závazek k mezinárodnímu řádu založenému na pravidlech. Mnichovská bezpečnostní konference (MSC) 2024 se konala od 16. do 18. února 2024. Podle tradice opět v hotelu Bayerischer Hof a skončila večírkem nazvaném Noc svobody.

Pokračovat ve čtení

CIA Had Foreign Allies Spy On Trump Team, Triggering Russia Collusion Hoax

United States Intelligence Community targeted 26 Trump advisors for foreign spy agencies to “reverse target” and “bump”. More: informationclearinghouse.blog

Pokračovat ve čtení

How the CIA Destabilizes the World

If only the CIA’s rogue operations had been consigned to history as a result of the crimes exposed by the Church Committee, or at the least had brought the CIA under the rule of law and public accountability. But that was not to be. More: informationclearinghouse.blog

Pokračovat ve čtení

Life During Wartime – On the Road in Donbass

Pepe Escobar embarked on a journey across Donbass to share his thoughts on the many first-hand encounters with the locals, who show unbreakable resilience. More: informationclearinghouse.blog

Pokračovat ve čtení

PL: Češi na pracák a místo nich levní cizinci? Zaorálek varoval. Makroekonom Šulc zasáhl. A je to jasné

Při zavedení výpovědi z pracovního poměru bez udání důvodu ze strany zaměstnavatele by měl mít pracovník jistotu, že nebude vyhozen na dlažbu, aniž se o něj firma či stát dostatečně postará. „Velký rozdíl při změně Zákoníku práce bude mezi těmi, kteří nemají problém si hledat práci, a těmi, u jejichž profese to bude problém obrovský nebo dokonce neřešitelný. Podle mého soudu by byla ideální cesta uzákonit diferencované možnosti výpovědi a odstupného podle odvětví, pohlaví a věku," říká pro ParlamentníListy.

Pokračovat ve čtení

Из чешского Вампира сербскими ракетами: об ударе террористов из ВСУ по Белгороду

Ракеты, которыми сегодня били по Белгороду — сербские. Бытует версия, что они были проданы в Канаду, но попали на т.н. Украину по непонятному маршруту, пишет телеграм-канал «Рыбарь». More: eadaily.com

Pokračovat ve čtení

Реплика об украденных активах России

Тут намедни все наши телевизионные бла-бла-шоу опять падучую устроили: ратуйте, люди добрые, Евросоюз украл прибыль от «замороженных российских активов». На деле, Совет ЕС всего-то утвердил постановление, по которому доходы от заблокированных средств всего лишь отделяются от «тела» авуара и должны храниться отдельно. Что с ними делать – решат, как смелости наберутся, в 2025-ом году. Хотя оправдание придумано давно: деньги необходимо отправить на «восстановление Украины». Да вот незадача, Международный валютный Фонд одёрнул и приказал ретивым брюссельским чиновникам найти юридическое обоснование для подобного акта воровства.

Pokračovat ve čtení

Nic nového pro vědoucí

Úvod 9.února 2024 jsem byl ještě na Slovensku, když byl zveřejněn rozhovor Vladimíra Putina s Tuckerem Carlsonem. 10. února jsem začal pracovat na příspěvku po prosbě redakce, porušující slib daný sobě, již nepsat a šířit své myšlenky zadarmo. 11. února práci na přípravku ukončím. 17.výročí projevu prezidenta Putina v Mnichově na konferenci o bezpečnosti v roce 2007, interview 2024 a první reakce politicky korektních médií na projev mně však přinutily připomenout, že částí mého poslání v životě je kultivovat vědomí o tom, že životní obsahy občas přeceňujeme, protože jim nerozumíme, protože si neuvědomujeme, že žádné náhody neexistují a člověk většinou neovlivní, co se mu stane.

Pokračovat ve čtení

О лучшем друге Франсуа Миттерана и Гельмута Коля ...

Что-то застрял в хлябях The United States of таки America, хотя немало интересного набирается в более приличных местах по планете. Но чтобы не закопаться в анализе позже, придётся причесать поступившие данные. Новость №1 последнего дня … всё, дед Деменций поплыл. Либо находится в столь безобразном агрегатном состоянии, что фельдшеры Белого Дома не смогли подобрать ему бодрящих пилюлек для святая святых из обязанностей американского президента – традиционного ежегодного интервью перед «Супербоулом», финальным матчем чемпионата по американскому футболу.

Pokračovat ve čtení

Co očekávat od Draka (3)

Střípky ze sportu Některé sportovní akce byly zahájeny před oficiálním zahájením 14. čínských národních zimních her v severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko 17. února. Národní zimní hry budou podle organizátorů největší svého druhu a zúčastní se jich více než 3 700 sportovců. V okrese Liangcheng poblíž města Ulan Chab soutěžilo od 4. do 10. ledna 148 sportovců na čínském národním mistrovství v biatlonu 2023-2024, které zároveň sloužilo jako kvalifikace na 14.

Pokračovat ve čtení