Knihovna Bohumíra Šmerala

Představení knihovny Bohumíra Šmerala

Knihovna Bohumíra Šmerala se nachází v ulici Politických vězňů 9 na Praze 1 v blízkosti Václavského náměstí. Naleznete zde vedle nových titulů i široké spektrum knih, které byste dnes jinde jen stěží hledali. Milovníkům starých časů a obdivovatelům historických tisků nabízí rozsáhlou sbírku vzácných knih a časopisů z 19. a počátku 20. století. Knihovna má celkem 25 tisíc svazků přímo v budově Politických vězňů 9 a v depozitáři máme přibližně 30 tisíc svazků.

V knihovně můžete studovat, co vás napadne. Nejvíce zájemců je však ze strany studentů historie nebo společenských věd obecně. Zejména se u nás objevují zájemci z řad lidí, kteří píší své závěrečné práce zaměřené na dobu před rokem 1989. Pokud přijde čtenář, který hledá nějakou publikaci, tak mu ochotně pomůžeme nebo poradíme.

Při studiu zapůjčené literatury, je možné plně využít útulnou studovnu knihovny, která je zájemcům k dispozici po celou výpůjční dobu, která je pro veřejnost vymezena. Ve studovně je též počítač, jenž obsahuje soubory se seznamy knih, v nichž je možné vyhledávat konkrétní knihy dle priorit čtenářů.

Online seznam titulů naší knihovny

Otevírací doba knihovny

Na základě opatření Vlády ČR v souvislosti s šířením koronaviru je knihovna do odvolání uzavřena veřejnosti. Děkujeme za pochopení.